Paskolos sutartis sudaroma laikantis teisės aktų keliamų reikalavimų. Tai vienintelis skolą įrodantis dokumentas, kuris tuo pačiu parodo kokius įsipareigojimus turite vykdyti. Asmenims, galvojantiems sudaryti kredito sutartį su kuria nors finansų įstaiga, reikėtų žinoti esminius reikalavimus. Kokie jie – skaitykite žemiau.

Kiekviena paskolos sutartis privalo būti aiški ir suprantama

Paskolos sutartisVisi klientai, gavę kredito sutartis, turi matyti kokius įsipareigojimus jie prisiima. Trumpai tariant, svarbiausios sąlygos – paskolos suma, grąžintina suma, palūkanų norma, delspinigiai ir kitos sąlygos. Jeigu bent vieno iš šių niuansų nėra sutartyje – ji gali būti laikoma negaliojančia.

Asmenims, ketinantiems sudaryti paskolos sutartį, patartina viską gerai perskaityti net keletą kartų. Turite matyti kokią paskolos sumą jūs gaunate į banko sąskaitą. Taip pat turite matyti kokią bendrą sumą grąžinsite per visą kredito grąžinimo laikotarpį. Tai leidžia lengviau suprasti kiek iš tiesų permokate skolindamiesi.

Taip pat reikia žinoti, kad kreditoriai privalo nurodyti kokios pasekmės kliento laukia, jeigu šis nevykdys savo įsipareigojimų taip, kaip tai numato sutartis. Kalbama apie delspinigių skaičiavimą, skolų išieškojimą ir t.t. Tokios sąlygos turi būti nurodytos.

Turėkite galvoje, kad paskolos sutartis gali turėti ir paaiškinimus kokiomis teisėmis gali pasinaudoti klientas. Pavyzdžiui, jeigu nepastebėjote, kad jums bus suteikta galimybė atidėti įmoką, tai sutartyje viskas gali būti aiškiai aprašoma.

Atidėjimo galimybė yra paprasta – asmuo sumoka mėnesio palūkanas, tačiau nemokama paskolos sumos. Tokiu būdu jis gali atidėti įmoką mėnesiui. Žinoma, kiekvienoje vietoje gali būti vis kitaip. Todėl labai svarbu, jog sutartis būtų kruopščiai išanalizuota.

Kiekvienas asmuo turi žinoti, kad paskolos sutartis gali būti laikoma negaliojančia, jeigu paskolos suteikimo momentu buvo pažeisti įstatymai. Pavyzdžiui, jeigu asmuo gauna paskolą, bet prieš tai nebuvo vertinamas jo kreditingumas, tuomet kredito teikėjas gali sulaukti didžiulės nuobaudos. Jis taip pat turės kompensuoti kliento patirtus nuostolius.

Paskolos sutartis visada turi būti sudaroma pagal įstatymus. Jie numato kokia informacija turi būti pateikta sutartyje. Tai liečia būtent vartojimo paskolos sutartis, tad įdėmiai viską skaitykite.