Greiti pinigai nuo 100 eurų iki 20 000 eurų jau dabar suteikiami asmenims pateikusiems paraiškas internetu. Pasirinkite net 7 metų maksimalų paskolos grąžinimo terminą.

Greiti pinigai jau nebesuteikiami, ko gero, jokio vartojimo kreditus teikiančioje bendrovėje. Draudimus teikti vartojimo kreditus visą parą inicijavo Lietuvos bankas. Lietuvos banko iniciatyva buvo priimtos vartojimo kredito įstatymo pataisos, kurios aplamai sugriežtino greitųjų kreditų bendrovių veiklą.

Greiti pinigai nebesuteikiami niekur

Kaip ir greitieji kreditai nebesuteikiami, taip ir greitųjų kreditų prašymų paraiškos nebėra nagrinėjamos ištisą parą. Seniau asmuo galėdavo gauti greitąjį kreditą vos per kelias minutes ir bet kokiu paros metu. Dėka Lietuvos banko šiuo metu turime vis mažiau prasiskolinusių asmenų, kurie imdavo vartojimo paskolas vėlyvais vakarais ar naktimis. Dažniausiai tokius kreditus imdavo neblaivūs ar nuo azartinių lošimų priklausantys asmenys.

Greiti pinigaiUždraudus greitųjų kreditų bendrovėms nagrinėti ir teikti vartojimo kreditus vėlyvu paros metu, sumažėjo prasiskolinusių asmenų. Bet taip pat sumažėjo šių asmenų ir dėl kitų šio įstatymo nuostatų. Vienas svarbiausių įstatymo numatytų sąlygų yra nesuteikti vartojimo kredito asmenims, kurių mėnesinės išlaidos siekia 40 ar daugiau procentų jo gaunamų mėnesinių pajamų. Aiškiau kalbant, paskolos nebesuteikiamos jau prasiskolinusiems ar bedarbiams asmenims, kaip, kad anksčiau.

Su įstatymų pakeitimas įvyko ir teigiamų pokyčių. Labiausiai į teigiamą pusę pakrypo paskolų metinės palūkanų normos mažėjimas. Tai yra itin didelis pokytis lyginant paskutinių penkerių metų laikotarpį. Taip pat palūkanų normos mažėjimui padarė ir itin didelė konkurencija tarp greitųjų kreditų bendrovių, bankų ir sutelktinio finansavimo bendrovių.

Pastarosios šiuo metu taip išpopuliarėjo, jog užėmė labai reikšmingą dalį tarp finansines paslaugas teikiančių bendrovių. Kai kurias greitųjų kreditų bendroves nukonkuravo ir tos pačios greitųjų kreditų bendrovės, bet visgi, reikia pabrėžti, jog vartojimo kreditų rinkoje, šiuo metu, labiausiai karaliauja sutelktinio finansavimo bendrovės.

Sutelktinio finansavimo bendrovėse paskolas teikia paprasti fiziniai asmenys kurie siekia uždirbti iš savo asmeninių lėšų skolindami kitiems asmenims. Ir nenuostabu, kad būtent dėl šios veiklos principų, vartojimo kreditų metinės palūkanų normos smarkiai krito. Paprasčiausiai fiziniai asmenys yra linkę skolinti pigiau ir jie nepatiria tokių išlaidų kaip greitųjų kreditų bendrovės, todėl jų finansuojamos paskolos ir yra vienos pigiausių Lietuvoje.