Pinigai už procentus telefonu kaip ir visos kitos vartojimo paskolos suteikiamos mokiems asmenims nuo 19 metų. Kreditai suteikiami iki 20 000 eurų iki 7 metų laikotarpiui.

Pinigai už procentus telefonu, ko gero, retai kur yra suteikiami lyginant kelių metų laikotarpį. Dėl pasikeitusių Lietuvos respublikos įstatymo pakeitimų, dėl asmens tapatybės griežtesnio nustatymo, kreditai telefonu praktiškai nebesuteikiami.

Pinigai už procentus jau nebėra populiariausi

Pinigai už procentusBuvo laikai, kai pinigai už procentus telefonu būdavo suteikiami vos per keletą minučių nuo paraiškos pateikimo. Šiuo metu greitųjų kreditų bendrovės yra iš esmės atnaujinusios savo sistemas vien tam, kad galėtų tinkamai nustatyti asmens tapatybę. Paraiškų pateikimas sms žinutėmis retai sutinkamas kokioje nors greitųjų kreditų bendrovėje. Kalbant atvirai, pinigai už procentus telefonu nebesuteikiami.

Tai lėmė Lietuvos banko inicijuoti įstatymo pakeitimai, finansines paslaugas teikiančių bendrovių griežtesnis reguliavimas. Dabar kiekviena, finansines paslaugas teikianti bendrovė privalo kruopščiai tikrinti asmens tapatybę, užtikrinti iš savo pusės kiek tik gali, kad nustatytų tapatybių neatitikimus arba dar kitaip vadinamas, tapatybių vagystes.

Tokie įpareigojimai bendrovėms yra taikomo dėl to, jog anksčiau bendrovės suteikdavo vartojimo kreditus sukčiams, kuriems tik užtekdavo turėti prisijungimus prie kito asmens banko sąskaitos. Tokiu būdu bendrovėms svarbiausia būdavo kuo greičiau „pasiimti“ klientą net nepasigilinus kas iš tiesų pateikė paraišką kreditui gauti.

Blogiausia yra tai, jog tokias paskolas pirmiausia turėdavo sumokėti banko sąskaitos savininkas, nors buvo pasinaudota jo asmeniniais duomenimis. Po to tik nukentėjusysis galėdavo kreiptis į teismą, kad šis įpareigotų sukčių grąžinti sumokėtą paskolą.

Kadangi po įstatymų pakeitimų greitųjų kreditų bendrovės ir tarpusavio skolinimo bendrovės yra stebimos pro padidinamąjį stiklą, jos privalo užtikrinti pilną asmens tapatybės nustatymą. Dabar skolininkas privalo ne tik patvirtinti savo tapatybę banko sąskaitos pagalba, bet ir siųsti savo tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, patvirtinti savo telefono numerį, banko sąskaitos numerį. Reikalui esant, kreditorius gali pareikalauti atlikti tapatybės patvirtinimą vaizdo skambučio pagalba.

Būtent dėl šių tapatybės nustatymo pakeitimų, šiuo metu ženkliai yra sumažėjusi internetinių sukčių veikla, nes vien su banko prisijungimo duomenimis asmuo negalės gauti vartojimo kredito, o ką jau kalbėti apie greitąjį kreditą telefonu.